C75 Sulu Menevişli yay çeliği

C75 Sulu Menevişli Yaylık Çelik  -   C75 Sulu çelik özellikleri


Sulu menevişli çelik kullanım alanları: Otomotiv sanayi, elektrik – elektronik, tekstil, yay sanayi, silah sanayi, conta imalatları, zirai ve tarım aletleri, asansör imalatları, şerit ve daire testere gibi çeşitli alanlar ve sektörlerde kullanılmaktadır. Sulu çelik, sulu sac, yaylık sac, menevişli sac, yaylık menevişli çelik sac olarakta bilinir.

Ck75 Sulu menevişli yaylık çelikler Alman menşeli malzemelerdir. yaylık çelik sulu sacların kenarları orijinal kesilmiş, çapakları alınmış olarak teslim edilir. İstenen genişliklerde dilinebilir. ck75 Karbon çelikleri ister rulo, ister plaka olarak sipariş edilebilir.

C75 Menevişli sulu çelik malzemeler 43-45 Hrc / 45-47 Hrc Sertlik değerlerindedir. 

Sulu menevişli yaylık çelik malzemeler; 0,20 mm ile en kalın 5,00mm’ e kadar kalınlıkları mevcuttur. Kalınlık 2,50 mm e kadar olan rulo siparişleriniz istenen genişliklerde dilimlenerek teslim edilebilir.  C75 Sulu bantlar genellikle 2,50mm’ den sonrası için plaka olarak satışa sunulmaktadır.  Sulu Yay çeliklerinin en önemli özellikleri  ağır yük altında elastiki değişikliğe uğrayıp yükün kaldırılması ile birlikte eski form ve şekline gelebilmesidir.

Sulu menevişli Yay çelikleri ve tavlanmış yaylık çelikler yani karbon çelikleri için ''karbon elementi'' temel alaşım elementidir. Çeliğin olmazsa olmaz bileşenidir. Karbon miktarının artması sertlik ve dayanımı aynı oranda arttırır.

Çok küçük ve az miktarlarda dahi özel toleranslar dahilinde hassas üretimler yapıyoruz.  Bize sorunuz, size tavsiyelerde bulunmaktan mutluluk duyarız !

C75 sulu çelik özellikleri - C75 sulu yaylık çelik kimyasal analiz

EN Norm

DIN

AISI

C

Mn

Si

Cr

Ni

C75S

C 75

1075

Mn 0,70- Mx 0,80

0,60- 0,90

 0,15-  0,35

< 0,40

<  0,40

     

*** Bu ürün ile birlikte talep edilmesi halinde Fiber Lazer Kesim , Giyotin & Makas Kesim ve Rulodan boy açma-kesme gibi talepler karşılanabilir...

*** Sulu yaylık çelik sac, yay çeliği, su çeliği, sulandırılmış çelik, ck75 sulu çelik, sulu yay sacı, ck75 sulu menevişli, sulu mavi çelik yaylık sac malzemelere hassas ve fiber lazer kesim hizmeti verilmektedir.