C75 Sulu Beyaz yaylık çelik

C75 Sulu Beyaz Yaylık Çelik  -   C75 çelik özellikleri

C75 Sulu beyaz yaylık çelikler Alman Menşeli malzemelerdir. Kenarları orijinal kesilmiş, çapakları alınmış olarak teslim edilir. İstenen genişliklerde dilinebilir. Polisaj yapılarak ekstra parlaklık kazandırılmıştır. C75 Sulu çelikler ister rulo ( bant - şerit ) ister plaka - tabaka olarak sipariş edilebilir.

Yaylık çeliklerin kullanım alanları: Otomotiv sanayi, elektrik – elektronik, tekstil, yay sanayi, silah sanayi, conta imalatları, zirai ve tarım aletleri, asansör imalatları, şerit ve daire testere gibi çeşitli alanlar ve sektörlerde kullanılmaktadır.

C75 Sulu Çelik Malzemeler 43-45 Hrc– 45-47 Hrc Sertlik değerlerindedir.

Sulu yaylık çelik malzemeler; 0,10 mm ile en kalın 5,00mm’ e kadar kalınlıkları mevcuttur. Kalınlık 2,50 mm e kadar olan rulo siparişleriniz istenen genişliklerde dilimlenerek teslim edilebilir. Sulu çelik bantlar 3,00mm’ den sonra genellikle plaka olarak satışa sunulmaktadır. Yaylık sulu çeliklerin en önemli özellikleri  ağır yük altında elastiki değişikliğe uğrayıp yükün kaldırılması ile birlikte eski form ve şekline geri gelebilmesidir. 

Sulu Yay çelikleri ve tavlanmış yaylık çelikler yani karbon çelikleri için ''karbon elementi'' temel alaşım elementidir. Çeliğin olmazsa olmaz bileşenidir. Karbon miktarının artması sertlik ve dayanımı aynı oranda arttırır.

Çok küçük ve az miktarlarda dahi özel toleranslar dahilinde hassas üretimler yapıyoruz.  Bize sorunuz, size tavsiyelerde bulunmaktan mutluluk duyarız !

C75 çelik özellikleri - C75 sulu çelik kimyasal analiz

EN Norm

DIN

AISI

C

Mn

Si

Cr

Ni

C75S

C 75

1075

Mn 0,70- Mx 0,80

0,60- 0,90

 0,15-  0,35

< 0,40

<  0,40

 

     

*** Bu ürün ile birlikte talep edilmesi halinde Fiber Lazer Kesim , Giyotin & Makas Kesim ve Rulodan boy açma-kesme gibi talepler karşılanabilir...

*** Sulu yaylık çelik sac, ck75 sulu çelik, sulu yay sacı, ck75 sulu beyaz yaylık sac malzemelere hassas ve fiber lazer kesim hizmeti verilmektedir. 

 

yay çeliği lazer kesim,  lazer kesim yay çeliği,   yaylık çelik sacyay çeliği lazer kesimlazer kesim ince sac  su çeliği,   sulandırılmış çelik,  yay çeliği