C45/C60/C67 Susuz yaylık çelik

C45 Susuz yay çeliği -  Ck45 Çelik     -      Ck60 ve Ck67 susuz çelik özellikleri

Ck60 Susuz yaylık çelik              Ck67 Susuz yay çeliği

 

Ck45 - Ck60 - Ck67 Susuz yaylık çelikler Alman menşeli malzemelerdir. Düşük karbonlu çeliklerdir. Kenarları orijinal kesilmiş, çapakları alınmış olarak teslim edilir. İstenen genişliklerde dilinebilir. İster rulo ( susuz bant - susuz yaylık şerit ) ister plaka - istenirse susuz tabaka olarak sipariş edilebilir.

Ck60/67 Susuz yay çeliği kullanım alanları: Otomotiv sanayi, elektrik – elektronik, tekstil, yay sanayi, silah sanayi, inşaat, zirai ve tarım aletleri, asansör imalatları gibi çeşitli alanlar ve sektörlerde kullanılmaktadır.

C60 ve C67 Susuz Çelik Malzemeler hadde sertliğindedir, ham haldedir. Isıl işlem sonrası sertlik kazandırılır. Isıl işlem sonrası yay özelliği kazanır.  Susuz yaylık çelik bantlar ham halde hafif sıvamaya ve şekillendirmeye uygundur. Susuz çelik bant yaylık çelikler Isıl işlem sonrası kaplama yapılabilir.

C60/C67 susuz çelik en ince 0,20 mm malzeme mevcut olup 6,00mm’ e kadar kalınlıkları mevcuttur. Susuz yay çeliği 3,00 mm kalınlığa kadar istenen genişliklerde dilme hatlarımızda dilimlenerek - kesilerek rulo çelik bant  - rulo sac, rulo şerit olarak teslim edilebilir.   

Susuz Yay çelikleri yani karbon çelikleri için ''karbon elementi'' temel alaşım elementidir. Karbon çeliğin olmazsa olmaz bileşenidir. Susuz Yay çeliklerinde karbon miktarının artması sertlik ve dayanımını aynı oranda arttırır. Karbon miktarı % 0,8 sonrası çelikte kırılganlığı arttıracaktır.

 

    

*** Bu ürün ile birlikte talep edilmesi halinde Fiber Lazer Kesim , Giyotin & Makas Kesim ve Rulodan boy açma-kesme gibi talepler karşılanabilir...